مجله تخصصی مسکن، ساختمان، معماری و سبک زندگی

منظور از سیته، مجموعهای از چندین آپارتمان و برج مسکونی است. بد نیست اشاره کنیم که علاوه بر نگهبانی مرکزی، معمولا هر برج و یا هر بلوک رزیدنس، یک نگهبانی مجزا دارد که بر رفت و آمد های ساختمان نظارت می کند. در مورد مالیات بر درآمد باید گفت که میزان مالیات در مدت one سال کاری بررسی خواهد شد و البته به میزان درآمد شخص نیز بستگی خواهد داشت. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قصد دارید به این کشور از طریق خرید خانه مهاجرت کنید، حتما باید به برخی نکات و شرایط مهم توجه داشته باشید. به گفته وی، سرمایه گذاران خارجی در ترکیه پیش از آنکه به سپرده گذاری در بانک علاقه داشته باشند، ترجیح میدهند پول خود را در حوزههایی مانند مسکن وارد کنند و البته به این ترتیب سرمایه خود را از سوی دولت تضمین شده ببینند. همسایگی با ایران، اقتصاد رو به رشد، نزدیکی به اروپا، قیمت مناسب، تورم و سود منطقی و تضمین دریافت پاسپورت ترکیه از دلایل جذب سرمایهگذاران ایرانی در بازار املاک ترکیه است. در میان دلایل محبوبیت خرید خانه در ترکیه می توان به کاهش ارزش لیر در برابر دلار آمریکا و همچنین برنامه ویزای طلایی ترکیه اشاره کرد که نه تنها موجب اشتیاق اتباع ایرانی برای خرید خانه در این کشور شده بلکه طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته تنها در ماه جولای سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۴ هزار و ۱۹۰ خانه به اتباع خارجی فروخته شده است و اغلب خریداران خانه در این کشور آلمانی هستند و در این بین استانبول با سهم هزار و ۹۰ واحدی محبوب ترین شهر در میان شهروندان خارجی شناخته شده است.  Th​is da ta has been generated  wi​th  GS᠎A  Cont en t ᠎Gene ra᠎to r DEMO᠎!


به تبع با توجه به امکانات این مجتمع های مسکونی قیمت آنها نیز بالاتر می باشد. زمانی که امکانات بیشتری در مجتمع وجود داشته باشد، هزینه ها می تواند افزایش یابد. باید حدود ۱۲ و نیم لیر هزینه کرد. جلال ابراهیمی گفت: انجمن جذب سرمایه گذار ترکیه اعلام کرده در حوزه اموال غیرمنقول که مسکن اصلیترین بخش آن به شمار میرود، باید ۱۵ میلیارد دلار سرمایه جذب شود. در بخش پیشین اندک اشارهای به این موضوع کردیم که خرید ملک در این کشور، چه خانه، چه ویلا و چه آپارتمان، به دلیل مزایای بسیاری که برایمان به ارمغان خواهد آورد و نوعی سرمایه گذاری در ترکیه نیز خواهد بود. این آپارتمان در یک بلوک مسکونی واحد و بدون امکانات اجتماعی قرار دارد که هزینه های نگهداری ماهانه کم را به همراه دارد. بین واحدهای یک مجتمع مشترک بوده و تمامی واحد ها در آن سهیم می باشند و نمی توان آنها را بصورت تفکیک شده در سند اضافه یا ثبت کرد. قیمت مسکن در ترکیه در مورد یک واحد آپارتمان به اندازه 125 مترمربع در استانبول و در محله کادیکوی، one میلیون و سیصد هزار لیر برآورد شده است.


به ازای هر متر مربعیثی، حدود 4000 لیر است.

اگر می خواهید در منطقه لوکس و در نوار ساحلی رو به دریای اژه ملک بخرید که به شما محله بشیکتاش را معرفی می کنیم. با اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید خانه، شما شهروند ترکیه محسوب میشوید و از تمام حقوق مربوط به یک شهروند ترک بهرهمند هستید. بدین ترتیب شما تنها بعد از گذشت 8 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام کنید. اینها تبلیغاتی است که بارها در صفحات مجازی با آن روبرو شدیم و ممکن است افراد را برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت وسوسه کند. رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه میگوید که دولت آنکارا برنامه ریزی کرده ظرف سه سال آینده حدود ۱۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در حوزه اموال غیرمنقول جذب کند. خرید مسکن در این کشور بسیار آسان است؛ و افراد بسیاری را برای انجام این امر مشتاق و علاقهمند کرده است. این پنجره ها کمک می کنند تا خانه خنک شود. طبق آخرین آمار از موثقترین مراجع، میانگین قیمت خرید خانه در استانبول به ازای هر متر مربعیثی، حدود 4000 لیر است. اگر قیمت لیر را حدود 3000 تومان در نظر بگیریم، قیمت خرید خانه در ترکیه، به ازای هر مترمربع، چیزی در حدود twelve میلیون تومان خواهد شد.


قیمت اجاره در کشور ایران و ترکیه، چندان تفاوتی با هم ندارند. خانه های مستقل و ویلا ها در ترکیه، گران ترین انواع مسکن در این کشور می باشند و انتخاب بسیاری click here از سرمایه گذاران ملک در ترکیه هستند. این ویلا ها در بین منحصر به فردترین خانه های ترکیه قرار دارند و قیمت آنها بسیار زیاد است. همانطور که گفتیم، آمار خرید ملک در ترکیه در سال 2021 نشان میدهد که بیشترین تعداد خرید خانه در کشور ترکیه از طرف افراد خارجی، به ایرانیان اختصاص داشته است. غرب استانبول به دلیل حضور پر تعداد ایرانیان، پایگاه ایرانیان مقیم ترکیه است. در این بین کسی که برای تحصیل در ترکیه حضور داشته باشند نیمی از مدت زمان اقامت دانشجویی بر اساس ماده 38 شماره 6458 قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی به عنوان سابقه اقامت به حساب می آید. ضمنا اتریش برای اقامت خود حمایتی شرط حضور شش ماهه در طول سال دارد. بله، خرید اقساطی ملک در استانبول، یکی از راههای اقتصادی خرید ملک است که البته ممکن است کمی به طول بینجامد. این ویلا ها معمولا در امتداد دریا قرار دارند و بسیاری از آنها در ابتدا به عنوان اقامتگاه تابستانی ساخته شده اند. این ساختمان از امنیت بالایی برخوردار است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *